Dovedné ruce a Domácí práce 2019

Zveřejněno: 31. 3. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 143x

Na sklonku zimy se naši žáci pravidelně účastní školního projektového dne „Dovedné ruce“ a „Domácí práce“. Nebylo tomu jinak ani letos a žáci si vyzkoušeli své manuální dovednosti při práci v kuchyňce, aby si připravili teplé a studené pokrmy a slavnostně prostřeli tabuli. Řemeslnou zručnost si vyzkoušeli v dřevodílně, kde vyráběli ptačí domeček pro rehky zahradní. Již v průběhu předešlých měsíců se žáci na tento den pečlivě připravovali. Vyhledávali vhodné recepty a náměty na projekt, seznamovali se s nejrůznějšími druhy profesí a jejich náplní práce, včetně pracovních předpokladů pro jejich vykonávání.

Tento den se žákům opravdu vydařil a všechny připravené dobroty a pamlsky chutnaly výtečně. Rehkovník se v dílně také povedl,  a tak si všichni žáci, kromě jedničky v žákovské, odnesli i příjemný pocit z dobře odvedené práce.  

(Text připravila: A. Nekulová)