Projekt školní družiny - Ptáci v zimě

Zveřejněno: 4. 3. 2020, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 335x

Krásnou kolektivní prací „U našeho krmítka“ byl ukončen projekt školní družiny „Ptáci v zimě“. Projekt probíhal od září 2019 do konce února 2020. Žáci se zábavnou formou seznámili s ptáky našich zahrad. Obrázky a informace o nich si společně vyhledali na PC, v encyklopediích a v knihách. V listopadu umístili na stromy před okny třídy krmítka. Mohli tak pozorovat a určovat ptáčky, sledovat jejich chování při krmení. Během projektu zavítali i do pohádkové ptačí říše. Shlédli večerníčkový seriál „Kosí bratři“, vyslechli pohádky z knih „Ukolébavka pro dudka“ a „Ptačí pohádky“. Nezapomněli ani na soutěžního ducha družiny. Dostatečně si ho užili při skládání puzzle, při společenské hře pexetrio „Poznáš naše ptáky?“ a zábavné hře „Sázíme les“. Na závěr projektu si každý žák nakreslil svého nejoblíbenějšího návštěvníka krmítka.

(Text připravila: M. Mlnaříková)