Ekologický den 2020

Zveřejněno: 3. 12. 2020, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 74x

Dne 26. 11. 2020 proběhl celoškolní projektový den "Ekologický den". Cílem projektu bylo vytváření pozitivního vztahu žáků k životnímu prostředí. Žáci si povídali o ochraně přírody, získávali vědomosti o zvířatech nejen v naší republice, ale i na celé planetě. Zároveň získali poznatky o životě zvířat v zajetí, a výhody i nebezpečí života zvířat ve volné přírodě. Získávali vědomosti o zoologických zahradách, jejichž smyslem je vedle osvěty především záchrana zvířat, kterým ve volné přírodě hrozí vyhynutí. Stovky zvířecích druhů přesto ročně zmizí ze světa. Žáci pracovali s encyklopediemi, vyhledávali informace na internetu, skládali puzzle, malovali obrázky oblíbených zvířat. Součástí dopoledne bylo i sledování krátkých filmů o životě na naší planetě. Celý den některé třídy ukončily vycházkou do přírody.

Den se vydařil, proběhl v příjemné atmosféře, byl vítaným zpestřením výuky a přispěl k rozvíjení vzájemné spolupráce mezi žáky.

(Text připravila: Miloslava Királová)