Jablíčkování 2021

Zveřejněno: 19. 10. 2021, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 136x

Za krásného podzimního dne, 15. 10. 2021, proběhl na naší škole projekt "Jablíčkování". Žáci jednotlivých tříd se na něj připravovali průběžně celý týden. Téma "jablko" se objevovalo ve všech vyučovacích hodinách. Opadaná jablka ze školní zahrady posloužila k výrobě sladkých moučníků a křížal, jako inspirace k výtvarnému ztvárnění nebo jako přírodní materiál k výtvarné a pracovní činnosti. Žáci se tak pustili do kreslení, malování, stříhání, tisku na papír i na textilní tašky, vznikla i prostírání s motivem jablka. Starší žáci vymodelovali vkusná a originální jablka z drátku. Nezapomnělo se ani na zpěv známých písniček o jabloních a jablíčkách a na nácvik básně "Jablůňka". 

Projektový den se vydařil. Byly vytvořeny krásné obrázky, dárkové předměty a připraveno plno dobrůtek.
(Text připravila: M. Mlnaříková)