Recyklohraní - "S rýmy nejsou šprýmy"

Zveřejněno: 2. 4. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 134x

Zadání třetího úkolu v projektu Recyklohraní nebylo jednoduché, ale naši žáci se s tím poprali. Úkolem bylo, aby žáci zapojili svou fantazii a pokusili se vcítit do kůže například staré ledničky, pračky, vysavače, fénu nebo mobilu a napsali povídku, pohádku, básničku nebo třeba fejeton. Příběh mohl být vyprávěný z pozice vysloužilého elektrospotřebiče o tom, jak se k němu doma chovali, jak se o něj starali a co se s ním stalo, když dosloužil. 

Starší žáci skutečně napsali slohové práce na toto téma a některé z nich byly velmi zdařilé.  Menší děti se příběh pokusily částečně nakreslit a částečně napsat a vytvořily leporelo. Jak se jim to povedlo, můžete opět posoudit ve fotogalerii.

(Text připravila: M. Dornicová)