Školní výlet VI. třídy - Techmania

Zveřejněno: 12. 6. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 362x

Druhý červnový týden si VI. třída vyjela na školní výlet do Techmania Science center v Plzni. Cesta žákům začala na nádraží ČD v Rokycanech, kde se společně sešli, aby cestovali vlakem do Plzně. Tam přestoupili na trolejbus a jeli až do Techmanie. V expozici vzdělávacího centra si postupně prošli vybrané exponáty a prakticky si připomněli poznatky z fyziky. Nejvíce žáky upoutal vodní svět, elektromagnetismus, jednoduché stroje, hlavolamy a vrcholem bylo představení „ Tekutý dusík“, který humorným způsobem uváděla lektorka Kristýna. Při tomto představení žáci zažili řízený výbuch a seznámili se i s vlastnostmi dusíku. Pak se žáci odebrali do místního občerstvení, kde si též prakticky vyzkoušeli své sociální a finanční dovednosti. A tím byl program školního výletu vyčerpán. Cesta domů rychle uběhla a všichni si tento den užili v maximální pohodě.

(Text připravila: A. Nekulová)