VII. třída v Plzeňském historickém podzemí

Zveřejněno: 13. 6. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 278x

Školní výlet VII. třídy byl naplánován do Plzeňského historického podzemí. Žáci začali prohlídku z budovy „Pivovarského muzea“. Aby se mohla prohlídka uskutečnit, museli se žáci bezpečně na trasu vybavit. Prohlídkový okruh je dlouhý skoro 800 metrů a jeho součástí je kromě labyrintu chodeb a sklepů i historická vodárna s replikou vodního kola. Žáci si během prohlídky prohlédli autentické nálezy a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvěděli se, jak podzemí vzniklo a též rozmanitost jeho využití. Všem se prohlídka líbila a žáci si doplnili nové informace o Plzni. Na zpáteční cestě se zastavili ve Štruncových sadech a na zaslouženém občerstvení u Mc Donaldś.

(Text připravila: I. Balounová)