Vzpoura úrazům - 2019

Zveřejněno: 13. 11. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 235x

Opatrnosti a bezpečnosti není nikdy dost, proto se žáci naší školy účastnili preventivního programu  „Vzpoura úrazům“ organizovaného Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Měli tak možnost setkání s paní, která jim autenticky přiblížila křehkost lidského těla, svůj životní příběh s následky úrazu. Zároveň žáky vedla k zamyšlení nad vlastním chováním a předcházení nejrůznějším úrazům doma, při zábavě, ve sportu a hlavně v dopravě. Dále žáky seznámila se změnami, které je nutno řešit při úrazech s vážnými následky a jak se promítají do běžného života člověka i celé rodiny. V závěru pak všechny vyzvala k opatrnosti a bezpečnému chování, kterému současná uspěchaná doba příliš nepřispívá.

(Text připravila: A. Nekulová)