Den otevřených dveří v SŠ Jeřabinová

Zveřejněno: 8. 12. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 480x

Volba povolání nedá moc spát žákům devátého ročníku, jelikož si již brzy budou volit svoji pracovní profesi. Rozhodování jim mají usnadnit exkurze a dny otevřených dveří odborných učilišť a středních škol. Jedním z nich byl ten ve Střední škole Jeřabinová 96 v Rokycanech, kam naši žáci chodí již tradičně. Mají tak jedinečnou možnost poznat jiné školní prostředí, nabídku učebních oborů a seznámit se podrobně s obsahem či podmínkami jednotlivých profesí. Se zaujetím se seznámili s technickými i potravinářskými obory a některé činnosti si mohli pod odborným dohledem i vyzkoušet, což se jim rozhodně líbilo. V závěru návštěvy si pak ještě vyrobili adventní dekoraci z přírodního materiálu.  

(Text připravila: A. Nekulová)