Exkurze do OŠVS v Plzni 2019

Zveřejněno: 8. 12. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 465x

Další pomocí k volbě pracovní profese pro naše starší žáky byla exkurze do Odborného učiliště výroby a služeb, Vejprnická 56 v Plzni. Tam se žáci vydali taktéž za aktivním poznáním. Seznámili se s nabídkou učebních oborů, které jsou vhodné pro žáky se SVP svým zaměřením, ale i upraveným obsahem vzdělávání. Učilištěm žáky provedl osobně jeden z učitelů. Ukázal zájemcům některé odborné učebny a odpověděl na dotazy, které se týkaly vyučovaných předmětů, náročnosti a obsahu učiva, docházky, odborné praxe, obtížnosti závěrečné zkoušky nebo uplatnění po úspěšném ukončení studia. Žákům se v učilišti líbilo. Někteří tak už mají vybráno a ví, který obor a kde budou studovat po ukončení základní školy. Když už jsme byli v Plzni, vedly naše kroky i na náměstí Republiky, kde právě začínaly adventní trhy a po krátkém zastavení jsme se pak odebrali na cestu zpět domů.

(Text připravila: A. Nekulová)