Další úspěch naší sportovkyně

Zveřejněno: 18. 10. 2020, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 90x

Madlenku už možná znáte, ale kdyby ne, prozradíme, že je to naše spolužačka a velká sportovkyně. Od zimy se připravovala na několik atletických závodů, které se měly konat v zahraničí, ale  vzhledem k pandemické situaci se bohužel postupně všechny zrušily. Vrcholem letošní atletické sezony pro ni mělo být alespoň mistrovství republiky, pořádané Českým svazem mentálně postižených sportovců (ČSMPS  https://www.csmps.cz/). Ale i to bylo na poslední chvíli zrušeno. Proto tenisové mistrovství republiky pořádané taktéž ČSMPS bylo konečně závodní příležitostí po dlouhé době. Jelikož stále pilně trénovala, dokázala se, v podstatě během jednoho týdne, na soutěž výborně připravit. Dvacáté třetí mistrovství republiky se tradičně konalo v tenisovém areálu TOSK Žamberk a bylo z pochopitelných důvodů poznamenáno historicky nejnižší účastí soutěžících.  Ve sloučené kategorii B nastoupili muži Adam Příhoda, Milan Rakaš a žákyně Magdalena Sailerová, která je od letošního roku členka SK Integra HK. V této kategorii byl na dvorcích odehrán nejvyrovnanější zápas soutěže. Madlenka v něm vybojovala vítězství nad Adamem až v tie-breaku 7:6 (7:5) a vybojovala si tím krásné 2. místo v této kategorii. Gratulujeme.

O tom, jak se Madlenka věnuje sportu a další zajímavosti, přináší nedávné číslo týdeníku Respekt. Celý článek si můžete přečíst v elektronické verzi na odkazu: 

https://www.respekt.cz/tydenik/2020/38/po-hlave?gift=ra05grt9vv

(Text připravila: A. Nekulová ve spolupráci s paní Sailerovou)