Den Země 2019

Zveřejněno: 27. 5. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 169x

Dne 24. 5. 2019 se na naší škole uskutečnil projektový den „Den Země“. V letošním roce jsme se věnovali tématu: „Globální problémy lidstva – nedostatek vody“. Nejprve se žáci seznámili s různými zajímavostmi o vodě. Povídali si o koloběhu vody v přírodě, důležitosti vody pro život lidí i zvířat, jak lidé využívají vodu v dopravě, průmyslu, v zemědělství aj. Pracovalo se s dětskými encyklopediemi, přírodopisnými knihami a obrázky. Poté žáci koloběh vody znázornili výtvarně. V některých třídách proběhlo promítání filmů s tématem vody a některé třídy se vydaly na procházku k nedalekému potůčku Rakováčku. A také jsme nezapomněli na záhonky na naší školní zahradě a věnovali jsme jim část času.

Činnosti ve třídách byly podnětné, žáci pracovali se zájmem, ochotně se zapojili do všech činností a většinu činností zvládli úspěšně. Projektový den proběhl v příjemné atmosféře, byl velkým přínosem, vítaným zpestřením výuky a přispěl k rozvíjení vzájemné spolupráce mezi žáky.

(Text připravila: M. Dornicová)