Mimořádné události 2019

Zveřejněno: 30. 5. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 282x

Na projektový den Mimořádné události se žáci připravovali průběžně během celého školního roku. Žáci ve třídách besedovali o hasičích, záchranných pracích a běžných rizikových situacích, se kterými se mohou v životě setkat. Své znalosti si prověřili ve cvičném testu Malý záchranář a v tělocvičně si pak ještě zopakovali zásady poskytování první pomoci.

Tento den se v našem městě konal Memoriál J. Šmause, kde týmy složek IZS soutěží ve vyprošťování a poskytování profesionální pomoci při dopravních nehodách. Žáci se byli na jejich práci podívat a mimo záchranářů je zajímala i zásahová vozidla a další technika.

Celý den proběhl v klidné a příjemné atmosféře, přesto že na programu byly Mimořádné události.

(Text připravily: I. Balounová a A. Nekulová)