Veletrh vzdělávání a práce

Zveřejněno: 30. 10. 2019, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 218x

Na předprofesní přípravu a volbu povolání byla zaměřena i další akce, které se účastnili starší žáci v rámci projektu MAP II.  Veletrh vzdělávání a práce „Posviť si na budoucnost“ se konal v Depo Plzeň a byl pro školní skupiny velmi pěkně připraven a zajištěn. Žáci se mohli setkat s nabídkou studijních oborů odborných učilišť a středních škol, a zároveň měli možnost seznámit se s pracovními firmami, které se v našem kraji ucházejí o zaměstnance. Naši žáci se zajímali o učební obory v oblasti potravinářství, služeb a strojního průmyslu. Dotazovali se na konkrétní studijní náročnost některých oborů, možnosti praktického využití oboru a úspěšnost studentů na trhu práce. Děvčata se seznámila s náplní práce kadeřnic a využila možnost úpravy účesu. Chlapci si vyzkoušeli své znalosti z oblasti techniky, dopravy a společně pak všichni poznávali virtuální realitu či kulinářské dovednosti současných studentů.

(Text připravila: A. Nekulová)