Den tolerance a spolupráce 2021

Zveřejněno: 18. 2. 2021, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 202x

I v letošním školním roce si žáci naší školy náležitě užili projekt Den tolerance a spolupráce. Z důvodu proticovidových opatření se konal v každé třídě zvlášť a to v termínu od 1. 2. do 12. 2. 2021. Masopust a karneval byl námětem projektu všech tříd. Někteří si o masopustních tradicích přečetli v knihách, vyhledali si obrázky a informace na internetu, jiní shlédli krátký animovaný film. Za poslechu karnevalové hudby si vytvořili slušivé šaškovské čepice, masky klaunů a zvířat, škrabošky, vymalovali si omalovánky šašků, vyrobili veselé zápichy klaunů nebo krásné a veliké pohyblivé loutky klaunů z kartonu. Součástí dní bylo i malé soutěžení žáků a vzájemná spolupráce při přípravě sladkého pohoštění v podobě pohárů, ovocných talířů či palačinek.

(Text připřavila: Marie Mlnaříková)