Magický Senegal

Zveřejněno: 20. 11. 2022, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 83x

V půli měsíce listopadu se nejstarší žáci opět účastnili zeměpisné projekce, kterou připravili pracovníci projektu Planeta Země 3000 (www.planetazeme3000.cz ). Virtuální putování do Magického Senegalu zaujalo všechny žáky. Dozvěděli se bližší informace o poloze státu, jeho hlavním městě, ale i část historie o kolonizaci Afriky, otrokářství, současné ekonomice, těžbě zlata a třeba ještě o kulturních zvycích, rituálech a národním sportu. To, a ještě mnoho dalších informací naplnilo sedmdesáti minutový poutavý program, kterým prováděli profesionální moderátoři v sále kulturního domu Na Střelnici. Pro velký úspěch si naše škola již rezervovala vstup na projekci „Kambodža“, která je plánovaná na příští rok.

(Text připravila: A. Nekulová)