Školní výlet na zámek Kozel

Zveřejněno: 18. 6. 2023, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 131x

S blížícím se koncem školního roku se žáci IX. třídy vypravili na školní výlet. Vzhledem ke specifickým potřebám žáků, byl jejich cílem nedaleký zámek Kozel, který je dosažitelný běžnou veřejnou dopravou. Žáci tedy cestovali bezbariérovým vlakovým spojem do Šťáhlav a také šli turistickou cestou. V zámecké jízdárně si nejprve prohlédli výstavu Tajemný Rudolf II., kterou si doplnili učivo dějepisu a pak se vydali na prohlídkový okruhy interiéry zámku. Všichni pozorně sledovali výklad paní průvodkyně a byli vzornými návštěvníky. Po prohlídce se vydali na zpáteční cestu a v zámeckém parku ještě krmili kachny a kapry. Nezapomněli ani na sebe, když si v místním pohoštění někteří koupili zmrzlinu nebo něco dobrého na zub. Pak už se definitivně vydali na cestu domů. Výlet byl velmi pěkný a přinesl žákům nové zážitky, které by ve školní lavici nezískali.

(Text připravila: A. Nekulová)