Akademie řemesel a beseda s pracovnicí ÚP

Zveřejněno: 20. 10. 2023, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 170x

V druhé polovině října měli starší žáci hned několik akcí. Nejprve v rámci vyučování navštívili Akademii řemesel, která se již po šestnácté konala v našem městě. Zde se žákům představila některá odborná učiliště z našeho kraje a z okolí regionu. Největší pozornost, jako tradičně, vzbudila Odborná škola výroby a služeb v Plzni a hned po ní Střední škola a Základní škola Jesenice. V rámci dnů otevřených dveří bychom je proto chtěli navštívit. Žáky též zaujala expozice profesionálních hasičů, policie či bezpečnostních služeb. Volba profese byla i tématem besedy s pracovnicí Úřadu práce v Rokycanech. Ta žákům představila některé webové stránky pro usnadnění nelehkého rozhodování a také zdůraznila význam vzdělávání a kvalifikace pro jejich budoucnost.

(Text připravila: A. Nekulová)