Beseda PPP -únor 2024

Zveřejněno: 16. 2. 2024, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 124x

Žáci V., VII. a IX. třídy základní školy měli zajímavou besedu s pracovnicí PPP paní Mgr. Huzinec – Čikovou. V řízeném rozhovoru si povídali o zdravém životním stylu, trávení volného času o nebezpečí šikany i kyberšikany a o vztazích v kolektivu. Besedovali, pracovali s kartami „Myši z majáku“, rozlišovali klady a zápory jednotlivých situací na obrázcích. Všichni žáci se živě zapojili do debaty a získali spoustu cenných rad a informací.

(Text připravila: I. Balounová, A. Nekulová)

Nejmladší žáci, žáci I.B. se s pracovnicí PPP nejdříve herní formou seznámili a pak kreslili oblíbené zvířátko s jeho obvyklou potravou. Dále si společně zahráli pexeso se zvířecím motivem. Nechybělo ani hádání, ke kterému žákovi podle popisu jednotlivá zvířata patří. Žáci se při této hře o sobě navzájem dozvěděili cenné informace, které jim pomohou v lepším vzájemném poznání a navazování kvalitních přátelských vztahů.

(Text připravila: P. Mašková)