Od mlýnské strouhy až na věž kostela

Zveřejněno: 1. 4. 2024, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 99x

Starší žáci naší školy se vydali za dalšími zážitky do krajského města. Skupina žáků se sešla na vlakovém nádraží v Rokycanech, odkud odjela do Plzně. Tam se nejprve prošla parkem u Mlýnské strouhy, kde si žáci vyslechli několik zajímavých vyprávění v podání zdejšího poesiomatu. Dále si v blízkosti prohlédli starobylou vodárenskou věž až došli na náměstí Republiky. Tam se posilnili malou svačinou a vydali se do Muzea loutek, kde měli zajištěný program Lazebnický dvorek. Zde se pomocí aktivních činností seznámili s již zapomenutou profesí lazebníka, jeho pomůckami a pracovní náplní. Zároveň měli jedinečnou možnost vidět živočicha pijavici lékařskou, kterou lazebníci dříve používali k léčení. V druhé části programu si ve dvojicích vyrobili dioráma lazebnického dvorku. Poté se žáci odebrali na další zážitek, kterým byl výstup na věž kostela svatého Bartoloměje. Žáci výstupem na ochoz zvládli 299 schodů a rozhlédli se do širokého okolí. Za odměnu jim byly výhledy na zříceninu hradu Radyně, vrch Chlum, či jiná významná místa města Plzně, která znají nebo poznávali. Po tomto zážitku se žáci vydali na cestu zpět, ale před ní se ještě zastavili v nádražním fastfoodu. Pak už jen společně našli čas a místo odjezdu vlaku do Rokycan a vydali se domů. Tato akce se všem velmi líbila. Přinesla mnoho zážitků i radosti, a tak se společně těšíme na další jí podobnou.

(Text připravila: A. Nekulová)