Mimořádné události 2024

Zveřejněno: 17. 5. 2024, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 112x

Naše škola se i v letošním roce zúčastnila memoriálu Jindřicha Šmause. V úvodu dne se žáci věnovali tématice mimořádných událostí. Zopakovali si některé důležité pojmy, vysvětlili si činnost složek integrovaného záchranného systému, uvedli si základní kontakty a připomněli si poskytování první pomoci či dopravní bezpečnosti. Na náměstí T.G. Masaryka v Rokycanech pak zhlédli praktické ukázky součinnosti IZS v právě probíhající soutěži jednotlivých záchranných sborů. Vozy složek přijížděly na náměstí za zvuku hlasitých sirén a v modelových situacích jejich posádky předváděly skutečný zásah. Ačkoliv počasí záchranářům nepřálo, všichni diváci ocenili potleskem jejich výkony a přejí, aby se počet těchto zásahů v dnešní uspěchané době přestal zvyšovat.

(Text připravila: I. Balounová a A. Nekulová)