Zážitky SPOLU v VII. třídě

Zveřejněno: 9. 6. 2024, zapsal: Alena Nekulová, přečteno: 51x

V měsíci květnu žáky ve škole navštívila místní odbornice na pečení - Copatá cukrářka, se kterou si vyzkoušeli výrobu koblih. Zjistili, že to není žádná legrace, ale práce se vyplatila a výsledek byl luxusní!

Další den se konal naučný výlet do Techmania Plzeň, kde si žáci s pomocí vyškoleného lektora mohli vyzkoušet hru se světly v programu - luminiscence.

Nový zážitek mířil do bowlingové haly, tam si žáci VII. a IX. třídy mohli porovnat síly.

Na další akci jsme dojeli vlakem až do Klatov, kde nás čekal pan průvodce. Ukázal nám tamní Katakomby a Jezuitskou kolej. Pokračování bylo v PASKu - pavilonu skla. Tam si žáci prohlédli různé techniky výroby skla, výstavu a vyrobili si na památku krásný obrázek ze skleněných korálků.

Zručnost si vyzkoušeli i v Rokycanech ve studiu Kolorka. Naučili se batikovat.

Měsíc byl zakončen jízdou minibusem do Jedlého parku a Minizoo v Sušici. Tam na žáky čekala spousta ochočených zvířat. Mohli je pohladit i nakrmit. Pod dohledem majitele parku ochutnali byliny a květy různých rostlin v jedlém parku. Na závěr si všichni koupili občerstvení v sezónním vegetariánském bistru.

Všichni se těší na další akce měsíci červnu.

(Text připravila: L. Kysilková)